Як навчити дитину правильно відпочивати?

  Зміна діяльності є основою раціонального відпочинку. Для дитини 6-9 років колективна гра - це також вид діяльності. Але небагато хто з дітей вміє весело та цікаво гратися. Інша біда — під час відпочинку діти надто мало рухаються. Тому загальна стратегія відпочинку — зміна діяльності, зняття втоми за певний проміжок часу, позитивні емоції.

  Організовуючи відпочинок вашої дитини, зверніть увагу на такі моменти:

  1. Відпочинок між заняттями в школі

  Відпочинок між заняттями в школі та приготуванням домашніх завдань дітям потрібен, адже в школі вони витримують велике розумове і фізичне навантаження.

  2. Сон

  У системі відпочинку дитини найважливіше місце посідає повноцінний сон. Це поняття складається з достатньої тривалості і глибини сну, дотримання певних гігієнічних умов.

  3. Скільки необхідно спати дитині?

  З життєвого досвіду добре відомо: чим молодша людина, тим більше вона спить. Сон потрібен для нормального функціонування організму. Гігієністи пропонують такі норми сну.

   

  Вік (в роках)

  Тривалість сну (в годинах)

  ніч

  день

  6

  11-12 (якщо не спить вдень)

  1,5-2 (протягом року)

  7

  11

  1,5-2(І-ше півріччя)

  8-9

  11-10.30

  -

  10

  10.30-10

  -

   

  Зверніть увагу на те, що семирічні діти також потребують денного сну, особливо в І-му півріччі. Тим більше він потрібен шестиліткам.

  Зменшення тривалості сну в дітей 6-7 років призводить до порушень у центральній нервовій системі. Діти стають млявими, важко сприймають навчальний матеріал, а інколи навпаки, збуджуються, капризують. При збільшенні тривалості сну до рекомендованої норми ці негативні явища зникають.

  Глибина сну залежить від умов, у яких дитина спить. Рекомендується вкладати її в один і той же час та дотримувати "ритуалу сну".

  Якщо дитина погано засинає, батьки повинні з'ясувати причину та усунути її, заспокоїти дитину, запевнити її, що вона обов'язково засне, якщо мовчки буде повторювати: "Я обов'язково засну". Або запропонувати їй старий засіб - порахувати до 20, 50, 100. Якщо ж ці поради не допомагають, треба звернутися до педіатра.

   

  4. Відпочинок у вихідний день

  Він допоможе усунути 4 "дефіцити": руху, свіжого повітря, спілкування з природою та батьками. Зніме втому за тиждень.

  Одноденний туристичний похід, прогулянка до лісу, річки, збирання грибів та ягід, сімейний похід на лижах - це найкраще, що можна порадити на вихідний. За несприятливих погодних умов добре відвідати музей, театр, зайнятися рукоділлям, почитати книгу.

  5. Канікули

  Їх радимо спланувати так, щоб вистачило часу на 4 справи:

  - активний відпочинок на свіжому повітрі;

  - допомога родині та участь у суспільно корисних справах;

  - читання книжок;

  -         розваги.

  Діти можуть підніматися вранці на 1-1,5 години пізніше, але лягати не пізніше 21.00.

  Режиму харчування порушувати не можна.

  Раціональне чергування навчальних занять та відпочинку, дотримання гігієнічних рекомендацій допоможе зберегти працездатність дитини та її здоров'я.

   

  plakat20

  © 2013. School13, Kyiv, Potapova,3. All Rights Reserved.