Надводнюк Ольга Анатоліївна.

     

    Тема: Складання таблиці множення числа 2. Задачі на множення.

    Мета: ознайомити учнів з таблицею множення числа 2 і її практичним застосуванням; формувати вміння розв’язувати задачі на множення; розвивати логічне мислення; виховувати загальну культуру, бажання добре навчатися.

                                                            Хід уроку

    I.                Організаційний момент

    Дзвоник всім нам дав наказ:

    До роботи швидше в клас!

    Щоб урок пройшов цікаво,

    Всі беремося до справи.

    II. Актуалізація опорних знань

    1.     Перевірка домашнього завдання (с. 68, завдання 417; 418)

    Зошит свій розгортаю

    і під нахилом кладу.

    Ручку я ось так тримаю.

          Сяду рівно, не зігнусь.

    Буду я писати вправно,

    За роботу я берусь.

    Завдання 417

    — Яка маса 6 таких посилок? Прочитайте розв’язання додаванням, а потім — множенням.

    Завдання 418

    — Прочитайте вирази, у яких відповіді — числа третього десятка; чет­вертого десятка; кругле число; записане однаковими цифрами.

    — Які числа називають множниками?

    —Яке число називають добутком?

    2.   Усна лічба

    —Зробимо гімнастику для розуму – полічимо усно. Визначимо тип задач.

    1) У другому класі навчається 32 учні, а в першому - на 2 більше. Скільки учнів навчається в першому класі? (34)

    2) У другому класі навчається 32 учні, а в третьому – на 8 менше. Скільки учнів навчається в  третьому класі? (24)

    3) В районній олімпіаді з математики брали участь 63 хлопчика і 36 дівчаток. Скільки  всього учнів брали участь в олімпіаді? (99)

     4) У конкурсі читців брали участь 33 хлопчика і 77 дівчаток. На скільки дівчаток більше, ніж хлопчиків брали участь у конкурсі ?(На 44)

    3. Розв’язування логічних завдань

    • Один віслюк ніс 10 кг цукру, а другий — 10 кг вати. У кого вантаж був важчий? (Однаково)
    • Тиждень має 5 робочих днів і 2 вихідні. Скільки робочих днів мають 2 тижні? А скільки вихідних?
    • Два батька і два сини розділили між собою 3 апельсина так, що кожному дісталося по апельсину. Як це могло статися? (Дід, батько, син)

    3. Хвилинка каліграфії з логічним завданням

    — Встанови закономірність і продовж ряд чисел:

    20 22  24 ……

    4. Гра «Розлузай міцний горішок» (Робота в парах)

    III. Повідомлення теми і мети уроку

    — Сьогодні на уроці ви складете і вивчите таблицю множення числа 2.

    IV. Вивчення нового матеріалу

    1. Робота за підручником (с. 68–69)

    Завдання 419. Усне виконання завдання

    — Прочитайте рівність 2 · 3 = 6. Що показує другий множник?

    — Як перевірити добуток?

    — Як називаються числа при множенні?

    Завдання 420

    Учні «ланцюжком» читають вирази і обчислюють їх значення.

    Завдання 421. Колективне опрацювання матеріалу

    — Знаходити добуток додаванням незручно. Потрібно скласти і вивчити таблицю множення числа 2.

    — Прочитайте таблицю. Що цікавого ви помітили?

    — Як можна одержати значення наступного виразу з попереднього?

    Завдання 422

    Колективне розв’язування задачі.

    Аналіз умови задачі, запис скороченої умови.

    Завдання 424

    Учні порівнюють, не обчислюючи. Наприклад, 2 · 5 > 2 + 2, тому що 2 · 5 — це сума п’яти двійок, а справа дана сума двох двійок.

    Завдання 425. Колективне розв’язування задачі

    Аналіз умови задачі, запис скороченої умови.

    2. Фізкультхвилинка

    Відео з музичним супроводом «Райдуга».

    V. Узагальнення й систематизація знань

    1. Розв’язування задач на множення

    • На балу танцювало 3 пари. Скільки осіб танцювало?
    • На галявину вибігло 4 зайчика. Скільки вушок у цих зайчиків?
    • Скільки крил у чотирьох курок?
    • Скільки крил у семи курок?
    • Мама засолила 7 банок огірків, по 2 кілограми в кожній. Скільки кіло­грамів огірків засолила мама?
    • Сторона квадрата дорівнює 2 см. Знайдіть периметр квадрата зручним способом.

    Периметр квадрата зі стороною а можна знайти так: Р = а · 4.

    • Сторони рівностороннього трикутника дорівнюють по 2 см. Знайди його периметр зручним способом.
    • Завдання 426

    Задача розв’язується самостійно, після аналізу. Після розв’язання – перевіряється.

    2.Розв’язування складеної задачі

           Завдання 423

    Колективне розв’язування задачі.

    Аналіз умови задачі, запис скороченої умови.

    VІ. Підсумок уроку

    —Яку тему ми вивчали на сьогоднішньому уроці?

    — Що нового навчилися на уроці?

    — Розкажіть таблицю множення числа 2.

    Оцінювання учні.

    VII. Домашнє завдання з інструктажем

    С. 69–70, завдання 427, 428; вивчити таблицю множення на 2.

    {}/

    © 2013. School13, Kyiv, Potapova,3. All Rights Reserved.